© Dosia 2014
SZKOŁA dla rodziców dzieci z ADHD i ZA
O forum
Witaj Artykuły O poradniku O mnie Polecam

O forum

adhd.org.pl

Forum powstało w 2005 roku. Utworzyli je rodzice dzieci z ADHD (dreptak i Żona dreptaka), w celu wymiany doświadczeń. Na forum są działy również dla dorosłych z ADHD i ZA i dla nauczycieli, jednak najbardziej aktywna jest wlaśnie grupa rodziców Forum rozrastało się błyskawicznie, gdyż rodzice dzieci z ADHD potrzebowali wzajemnego wsparcia. Wkrótce okazało się, że wiele z dzieci, u których rozpoznano ADHD, ma w rzeczywistości Zespół aspergera. Dzieci z ZA mają zwykle wszystkie cechy ADHD, a dodatkowo problemy w sferze relacji społecznych. Tak więc nasze forum zostało rozszerzone o Zespół aspergera, co jest tym bardziej uzasadnione, że są to zaburzenia pokrewne i na obie grupy dzieci działają podobne metody wychowawcze. Ponadto dzieci z Zespołem aspergera, którym zwykle trudno jest znaleźć zrozumienie u innych, często znajdują takie zrozumienie i przyjaźń właśnie u dzieci z ADHD, co z przyjemnością obserwowaliśmy na obozach terapeutycznych.
forum.adhd.org.pl

Jak rodzic  może uzyskać pomoc na forum?

Oczywiście można zacząć od czytania forum, wiele osób tak robi. Jednak forum jest bardzo duże i może się okazać, że poczujesz się zagubiony i zechcesz zapytać o konkretny problem. Wówczas zarejestruj się (to jest bardzo dobry moment, żeby zapoznać się z regulaminem forum), przedstaw siebie i swoje dzieci, zadaj nam pytanie - na pewno chętnie odpowiemy. Pisz, pytaj, odpowiadaj, dziel się z nami swoimi troskami i radościami. Załóż własny temat. Poznawaj nas i daj nam się poznać. Łączą nas podobne przeżycia, więc na pewno znajdziemy wspólny język. Jeśli czujesz, że w jakimś temacie mógłbyś pomóc innym, po prostu napisz to. Tak rodzi się przyjaźń. Jeśli uznasz, że potrzebujesz pomocy w sprawach drażliwych, które nie mogą się znaleźć na forum publicznym, poproś jednego z administratorów przez Prywatną Wiadomość o pomoc (dreptak, Beata lub Dosia). Na pewno coś wymyślimy. Pamiętaj, od tej pory nie jesteś sam, pomożemy Ci, ponieważ sami kiedyś przechodziliśmy przez podobne problemy i kiedyś ktoś pomógł nam.

A co, jeśli moje dziecko nie ma diagnozy?

Diagnoza ADHD lub ZA nie jest warunkiem korzystania z forum. Nasze metody działają na wszystkie dzieci. Niezależnie od tego, gdzie leży przyczyna kłopotów wychowawczych z dzieckiem, na pewno możesz liczyć na naszą pomoc.
Dosia adres email: dosia@adhd.org.pl  Dosia z adhd.org.pl Prywatna Wiadomość 
Forum adhd.org.pl strona główna http://forum.adhd.org.pl